Dersler

Kış sporları hiç de zannedildiği gibi tehlikeli sporlar değildir. Aksine doğru eğitim alındığında, 7 den 70 herkesin kolaylıkla yapabileceği bir spordur. Kayağa başlama yaşı 4-5 yaşlarıdır ve kayak ömrünüz boyunca yapabileceğiz bir spordur. Bir düşünsenize 4 yaşında ki bir çocuğun bile yapabileceği spor nasıl tehlikeli olabilir? Nasıl zor olabilir?

Şimdi sorabilirisiniz; “Kış sporlarında neden bu kadar kaza ve sakatlanma olur? Cevap basit: Eğitim eksikliği, yanlış malzeme seçimi ve yanlış pist seçimi. Genelde kayak ya da snowboarda yeni başlayanlar çok aceleci olur; hemen tepeye çıkmak, bir an önce kaymak isterler. Ya da orta seviyedeki kayak – snowboard severler, teknik seviyesinin üzerinde olan daha dik pistlere gitmek için zorlarlar? İşte böyle durumlarda hem kendini hem de o pistte kayanları tehlikeye atmış olurlar.

Kış sporlarında eğitim, uzun bir süreçtir. Bu eğitim temel teknik becerilerin geliştirilmesinin yanı sıra, kayak pistlerinde dikkat edilmesi gereken kurallarında öğrenilmesi gerekmektedir. Bu bilgileri sitemizin ilgili sayfalarında bulacaksınız.

Kayağa başlama yaşı 4 yaş olarak kabul edilmişse de efektif bir eğitim için biz 5 yaşını öneriyoruz. Snowboard içinde daha küçük yaşlarda da başlamak mümkündür ama yine tavsiyemiz 9-10 yaşları olacaktır. Tabi bu kişinin fiziki gelişimi, daha önce aldığı sportif eğitimlerle bağlantılı olarak değişebilir.

Kayak ya da snowboarda başlamak için ortalama 6-8 saatlik eğitim yeterlidir. Bu süreç içinde öğretmenlerimiz size temel duruşları, kayma ve durmayı, basit dönüş tekniklerini ve basit liftleri kullanmayı öğretecekler. Bu eğitim sonunda siz, az eğimli, kolay pistlerden güvenli bir şekilde kolayca kayabileceksiniz.

Bundan sonraki aşamada biraz kendiniz egzersiz yapmalısınız. Kendiniz hazır hissettiğiniz zaman, daha sonraki aşama için tekrar ders alıp, yeni teknikler öğrendikten sonra daha zorlu pistlere geçebilirsiniz. Tavsiyemiz en az uluslararası deyimle intermediate skier-snowborder ( orta seviye kayakçı – snowboardçı) oluncaya kadar ders almanızdır. Bu seviye size orta ve zor pistlerde güvenli bir şekilde kayma konforu sağlayacaktır.

Ayrıca kaymaya başlamadan önce, her sporda olduğu gibi çeşitli egzersizlerle vücudunuzu forma sokmanız, daha kolay öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Hayat çok kısa; kendinize bir iyilik yapın, kayak öğrenin.
Sevgiler

Ders hakkında faydalı bilgiler

Özel Dersler
Her yaş grubu ve seviyedeki kayak tutkunları! Kayak ve snowboard sporunun inceliklerini öğrenmek, tekniğinizi ilerletmek, zor pistlerde özgürce kaymak mı istiyorsunuz? Neye ihtiyacınız olduğunu öğretmenlerimiz hassasiyetle belirleyip en doğru eğitim programlarını sizler için hazırlayacaklar. Kayağın yanı sıra diğer kış sporlarında profesyonelleşmek istediğinizde de Karinna Kayak Okulu’na gelebilirsiniz.

Grup Dersleri
Hem kayak öğrenin, hem de yeni arkadaşlar kazanın!
Üstelik çok ekonomik?
Karinna Kayak Okulu, konusunda uzman kadrosuyla, hizmetinizde. Titizlikle hazırladığımız eğitim programımız da kolaylıkla kayak öğrenerek, unutulmayacak bir tatil yaşayacaksınız.

Grup Dersleri Paket Programlar
Siz kararlısınız, bu tatilde bu işi çözeceksiniz. Hemen bir paket ders programı satın alın; pistlerdeki özgürlüğünüzü kazanın!

Dersler Hakkında Faydalı Bilgiler

  • Kış sporları sanıldığının aksine, tehlikeli olmayan 7 den 70 e herkesin kolaylıkla yapabileceği sporlardandır.
  • Kış sporlarında kazaların esas nedeni, yetersiz eğitim, yanlış malzeme ve pist seçimidir.
  • Tavsiye ettiğimiz kayağa başlama yaşı 5, snowboard için ise 9 dur.

Az eğimli Yeşil / Mavi pistlerde kaymak için 6-8 saatlik temel eğitim yeterlidir. Ama daha zor Kırmızı / Siyah pistlerde kayabilmek için eğitim almaya düzenli aralıklarla devam etmelisiniz.