Kayak Seviye

Seviye Sınıf Teknikler Pistler Açıklama
Başlangıç
(Beginner)
1 YÜRÜME DÜZ KAYMA KARSABANI Eğitim Pisti İlk kez kayak takıyorsunuz. Biz size YENİ BAŞLIYANLAR diyoruz. Tedirginsiniz ama biz size güveniyoruz. Öğrenmek azmindesiniz. En yeni öğretim bilgileriyle donatılmış öğretmenlerimiz, sizleri kayağa başlatıp, bu zevkli sporu doğru ve kısa sürede öğrenmenizi sağlayacaktır.
ACEMİ
(NOVİCE)
2 KARSABANI
DÖNÜŞLER
Yeşil Pist Siz daha önce kayağa başladınız. Ne var ki fazla ilerletme fırsatınız olmadı. Kayak biliyorsunuz ama yukarılara çıkma bilgi ve cesaretiniz yok! Siz bizce ACEMİLER kategorisindesiniz. Daha çok öğrenmek ve yukarıdaki pistleri keşfetmek istiyorsunuz. KARSABANI DÖNÜŞLERİNİ öğrenmek zorundasınız Sizi çok kolay eğitim pistimizde, yukarı pistlere gitmeye hazırlayacağız.
3 KARSABANI
SLALOM
Mavi Pist Kolay (Yeşil) pistlerde karsabanı duruş yapabiliyor; hatta küçük yön değiştirmeleri de gerçekleştirebiliyorsunuz. Fakat kontrollü keskin dönüşleri henüz yapamıyorsunuz, Dönüşleri geliştirme ve birbirine bağlama zamanı… Bu derste ayrıca mekanik tesisleri kendi başınıza güvenle kullanmayı da öğreneceksiniz.
ORTA
(INTERMEDIATE)
4 BASİT DÖNÜŞ MAVİ PİST KIRMIZI PİST Kolay (Mavi) pistlerde karsabanı duruş ve bağlantılı dönüşleri kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Artık dönüşlerde kendinize güveniyorsunuz. Şimdi kayak kenarlarını kullanarak hızınızı kontrol etme zamanı… Dönüşleriniz gitgide küçülüyor ve dönüş sonunda kayaklarınız artık paralel. Bu seviye artık sizin kayakçılığınızın dönüm noktası. Artık mavi – kırmızı pistlere geçmenin zamanı… Basit dönüş öğrenme zamanı…
5 TEMEL PARALEL KIRMIZI PİST Basit dönüşleri kolaylıkla yapabiliyor, mavi pistlerde zorlanmadan kayabiliyorsunuz. Basit dönüş tekniğini geliştirip, paralele hazırlanma zamanı. Bunun için TEMEL ( AÇIK) PARALEL öğrenmelisiniz. Kırmızı pistlerle tanışmanın zamanı gelmiştir artık. Bu derste kırmızı pistlerde çalışacağız.
6 PARALEL TEKNİK KIRMIZI PİST Kolay pistler sizin için başlangıçtı Artık açılmalısınız. Kaymanın daha zevkli kısımlarının olduğunu hissediyorsunuz; daha uzun pistler, biraz daha hız; bir tutam fazla keyif. Şimdi kayakları kapatıp, PARALEL KAYMA zamanıdır.
İLERİ TEKNİK
(ADVANCE)
7 KISA PARALEL TEKNİK KIRMIZI PİST SİYAH PİST Dar ve dik pistler sizi bekliyor. Bunun için KISA PARALEL öğrenmelisiniz. Balonlar, kayaklar ve Siz. Artık bir bütünsünüz. Estetik
bir teknik, kontrollü bir güç sizi bekliyor.
8 BOMBE TEKNİĞİ BOL KAR TEKNİĞİ SİYAH PİST Dar ve dik pistler artık sizi kesmiyor. Pist dışına çıkma zamanı geldi. Bu sizin kayakçılığınızın devrimi olacaktır. Doyamayacağınız bir lezzet, bağımsızlık duygusu.
9 CARVİNG TEKNİĞİ YARIŞ TEKNİKLERİ SİYAH PİST Kayak kaymanın sihrine ulaşmak üzeresiniz. Teknik disipline hoş geldiniz. CARVİNG: Pist içinde ve dışında, yüksek hız ve kontrolün birleştiği bağımsızlık! Adrenalin yanında hediyemizdir.